Twitter testuje nový design aplikace pro Android

Čas od času Twitter testuje nový design ve své beta verzi aplikace pro operační systém Android. Některé z těchto návrhů se rozšíří, některé ne, ale nový, nyní testovaný návrh by měl, protože je to nejlepší, co jsme zatím viděli.

Uživatelé, používající alfa i beta verze aplikace mohli spatřit, jak se standardní čtyři hlavní oblasti (hlavní příspěvky, momenty, upozornění a zprávy) nahrazují velkými taby v horní části obrazovky. Můžete se mezi nimi pohybovat kliknutím na tab nebo pohybem do boků, což činí pohyb po aplikaci jednodušším.

Již dříve existovaly tyto čtyři taby v podobě malých tlačítek v horní části obrazovky, ale museli jste je volit samostatně, což pomalu vedlo k tomu, že je lidé přestali používat.

Nový design také odhaluje mnoho skrytých nástrojů Twitteru. Nyní jsou nástroje jako například Highlights, nastavení, i samotný osobní profil jsou skryté v „…“ menu. Tento nový, právě testovaný design vám umožní přístup ke všem těmto nástrojům z okna, které můžete vysunout z levé strany obrazovky. Tyto nástroje jsou také přístupné, pokud kliknete na ikonu osobního profilu, která se objeví po otevření aplikace, ale při procházení příspěvku zmizí, aby uvolnila místo příspěvkům.

Twitter také uvolňuje místo odstraněním tří „tweet“ tlačítek, které byly umístěny na spodní části obrazovky, namísto nich jsou použita plovoucí tlačítka, které se vyskytují na většině obrazovek.

Změna tlačítek na taby se jeví jako malá změna, ale přináší Twitteru mnoho výhod. Nové rozložení by mohlo ke Twitteru dovést více lidí, které mohl odradit předchozí vzhled aplikace.

 

 

via www.theverge.com

 

Žádné komentáře

Vložit komentář