Nové „facebookové pocity“ jsou tady!

Sociální síť Facebook po měsících testování konečně ukázala světu nové reakce. Úprava zahrnující 5 nových reakcí – lásku, smích, smutek, překvapení a zlobu – je přístupná pro všechny uživatele.

Prakticky jsou všechny reakce podobné obyčejnému „lajku“. Podržíte déle tlačítko „To se mi líbí“, posléze se objeví nabídka ostatních reakcí, stačí si vybrat a kliknout na ni. Stejně jako u „lajků“, můžete pozorovat, jak lidé reagují na fotky nebo příspěvky.

Pokud si uvědomíme, jak jsou obyčejné „lajky“ všudypřítomné, používání nových reakcí je pouze otázkou zvyku, jsou velice intuitivní.

fb reakce

Ačkoliv se to nemusí zdát, tato změna nebyla pro Facebook vůbec jednoduchá. Reakce jsou produktem více než ročního výzkumu a experimentování. Jak poznamenala produktová managerka Facebooku, Sammi Krug: „Jsme si vědomi toho, že tlačítko „To se mi líbí“ je ikonou a odvádí pro nás již 7 let skvělou práci.“

Krug tvrdí, že tým trávil měsíce zjišťováním, které reakce na Facebooku opravdu schází. Zatímco uživatelé Facebooku prosili o tlačítko „To se mi nelíbí“, Mark Zuckerberg mluvil o tom, proč si myslí, že je vhodné zařadit více reakcí než pouze „To se mi líbí“ a „To se mi nelíbí“.

Největší výzvou bylo najít vhodné reakce, které by byly srozumitelné po celém světě. Proto se společnost Facebook rozhodla poprvé uveřejnit tyto nové reakce v zemích jako je Španělsko, Portugalsko, Chile, Japonsko a Kolumbie, předtím, než je oficiálně vypustila do zbytku světa.

Ačkoliv Sammi Krug tvrdí, že je předčasné se zabývat tím, k jakým změnám by mohlo dojít v budoucnu – nevyloučila přidávání nových reakcí nebo umístění reakcí na více míst na Facebooku – řekla, že zjistili spoustu nových užitečných informací o tom, jak lidé reagují. „Láska je nejužívanější reakce ve všech zemích.“

Překvapivě by mohly být tyto nové reakce na chvíli útěchou pro všechny uživatele, kteří neustále prosí a doporučují změny.

Žádné komentáře

Vložit komentář