Google vylepšuje mobilní vyhledávání

Google oznámil, že v květnu tohoto roku hodlá vylepšit mobilní vyhledávání. Tato změna má vést ke zkvalitnění vyhledávání stránek vhodných pro mobilní telefony. Cílem tohoto updatu je pomoci uživatelům najít více stránek, které vyhovují zobrazení na mobilních telefonech.

12887513_10206007841103048_1654718300_o                                                   12874140_10206007841223051_1926288161_o

V listopadu 2014 Google začal označovat stránky jako „mobile-friendly“, aby určil, které jsou přizpůsobeny pro mobilní telefony. V únoru 2015 společnost oznámila, že plánuje 21. dubna vydat aktualizaci vyhledávání (Google nikdy své kroky takto dopředu nezveřejňoval).

Webová stránka je oprávněná používat označení „mobile- friendly“, pokud splňuje tyto parametry:

  • musí se vyhnout softwaru, který není používaný v mobilních telefonech, například Flash
  • používá text, který je čitelný bez nutnosti zoomu
  • velikost stránky odpovídá velikosti obrazovky, takže uživatelé nemusí stránku posouvat buď horizontálně, nebo vertikálně, aby viděli celý její obsah
  • linky jsou umístěny dostatečně daleko od sebe, aby šlo kliknout na každý zvlášť

Jak Google slíbil, začne používat tyto parametry jako vyhledávací faktory po celém světě již v dubnu tohoto roku.

Zkráceně, pokud jste stále neaktualizovali svou stránku, měli byste to stihnout do začátku května. Zkontrolovat, jestli je vaše stránka „mobile-friendly“, můžete skrze Mobile-Friendly Test. Google také nabízí Webmaster Mobile Guide s více detaily pro developery.

google mobile test

A pokud vás z jakéhokoliv důvodu nezajímá optimalizace vyhledávání, toto jsou stále kroky, které byste se měli snažit dodržet. I když vaše stránka není stoprocentně závislá na vyhledávání z mobilního telefonu, určitě neuškodí její zlepšení, uživatelé to zajisté ocení.

A pokud je vaše stránka „mobile-friendly“, Google slibuje, že tímto updatem nebudete nijak postiženi.

 

via www.venturebeat.com

Žádné komentáře

Vložit komentář