Facebook nově upozorňuje, pokud se za Vás někdo vydává

Facebook pracuje na novém nástroji, který by měl zabránit jednomu z druhů harassmentu.

Sociální síť testuje nový nástroj, který vás automaticky upozorní, pokud detekuje, že vás další uživatel napodobuje, používá vaše jméno nebo profilovou fotku. Pokud Facebook zpozoruje, že vás možná nějaký uživatel napodobuje, oznámí vám to a pošle vám odkaz na daný profil. Poté budete vyzváni k určení, jestli je tento profil opravdu závadný nebo ne.

I přesto, že jsou upozorňující systémy automatické, profily, které jsou označeny, jsou manuálně přezkoumávány týmem Facebooku. Nástroj, který začala společnost testovat na začátku listopadu, je nyní funkční zhruba v 75 % celosvětové sítě a Facebook jej plánuje v blízké budoucnosti rozšířit, potvrdil Antigone Davis, hlava Globání bezpečnosti Facebooku.

Ačkoliv vydávání se za někoho není úplně hlavním problémem, je to druh harassmentu, a společnost Facebook je zásadně proti.

Is-This-Profile-Pretending-to-Be-You-1-640x640

„V diskuzích jsme se zaměřovali hlavně na ženy,“ sdělil Davis. „ Tento problém hlavním bodem našeho zájmu, v některých zemích nebo kulturách by mohlo ženám toto vydávání se za ně značně společensky uškodit.“ Davis říká, že by alarm mohl vést k tomu, že se ženy budou při používání Facebooku cítit bezpečněji. Společnost vedla po celém světě spoustu diskuzí s uživateli Facebooku, aktivisty a dalšími skupinami, aby zjistili, jak by mohl nový nástroj zlepšit bezpečnost a podpořit soukromí při užívání této sociální sítě.

Facebook ale testuje i jiné bezpečnostní nástroje, například jeden by měl reportovat o sdílených intimních příspěvcích. Facebook oficiálně zakázal tyto příspěvky v roce 2012, ale nástroj na kontrolu se teprve vyvíjí.

Tento nástroj by měl fungovat tak, že pokud někdo přidá na Facebook příspěvky tohoto druhu, budete mít možnost ne jen označit fotku za nepřijatelnou, ale dokonce se identifikovat jako subjekt na fotce.  Tato funkce by mohla eventuálně pomoci v navázání kontaktu například na skupiny obětí zneužívání.

Davis potvrdil, že základní testování reportovacích systémů proběhlo dobře, ale neustále jej pro jistotu zkoušejí a snaží se jej vylepšit, než bude vypuštěn do celého světa.

 

 

 

via www.mashable.com

Žádné komentáře

Vložit komentář