Facebook Lite roste rychleji než standartní aplikace

Facebook Lite, očesaná verze aplikace známé sociální sítě, byla spuštěna v roce 2015 a stala se oficiálně nejrychleji rostoucí verzí Facebooku. Aplikace určená pro operační systém Android, zaútočila na příčku 100 milionů aktivních uživatelů za měsíc.

Facebook Lite byla spuštěna ve více než 150 zemích světa a největší úspěch sklidila v Brazílii, Indii, Indonésii, Mexiku a na Filipínách. „Facebook Lite je nejrychleji rostoucí rozhraní. Budeme pokračovat v investování do zlepšení produktu“, řekl Vijay Shankar, produktový manager Facebook Lite.

Tato aplikace byla vypuštěna do světa před devíti měsíci a zaručuje přístup na Facebook lidem se staršími telefony nebo špatným připojením na Internet. V paměti zabere méně než 1 MB a používá několikanásobně méně dat než plná verze Facebookové aplikace. Aby byla zajištěna rychlost, nejsou ve Facebook Lite žádná videa a doporučuje se stáhnout odděleně Facebook Messenger.

Aplikace byla vyvinuta za pomoci rozsáhlého výzkumu v Indii, kde se nachází druhý největší trh na světě. Například indická mnohojazyčná populace hrála roli ve vytvoření aplikace dostupné ve více než 56 jazycích. Výzkum dokázal, že sílí poptávka po videích a lidé přepínají mezi plnou verzí Facebooku a Facebookem Lite, když se nachází v místech, kde je pouze 2G síť.

„Hlavní roli při vylepšování aplikace a pochopení, jak bude produkt pracovat, sehrál výzkum v Indii, který posunul aplikace tam, kde je dnes“ řekl Shankar.

Od svého uvedení na trh, aplikace představila mnoho nových multimediálně bohatých funkcí, které by ji mohly posunout blíže k tomu, aby se stala vlajkovou lodí Facebooku, aniž by ztratila efektivitu ve využívání dat. Mezi tyto funkce patří například efektivní nahrávání fotek, emotikony a kratší načítací čas, avšak mezi nejdůležitější funkci patří podpora videí s nízkým rozlišením, které zaručují nízké využití dat, které video spotřebuje.

Nově se blížící funkce, „Play Later“ uživateli umožní stahovat video na pozadí a upozorní jej, až bude video staženo. „Cílem je nemít stejné funkce jako hlavní aplikace, protože pak by byl Facebook Lite zbytečný“ řekl Shankar. „Facebook Lite musí udržet svůj základní úděl, což je funkčnost na každém telefonním přístroji, v jakékoliv síti a šetřit data.“ Společnost také povolila náhled do budování této nové aplikace.

Po kontroverzním opuštění Facebook´s Free Basic platformy kvůli porušování principů neutratily sítě, by se mohl Facebook Lite stát hlavní součástí strategie mířící k rozšíření uživatelské základny.

Facebook Lite je dostupný i v České republice a to pouze pro operační systém Android. Aplikaci můžete stáhnout zde , více informací najdete na oficiální facebookové stránce.

 

 

via mashable.com

 

Žádné komentáře

Vložit komentář