ASANA – NÁSTROJ PRO TÝMOVOU PRÁCI

Mnoho malých začínajících i zavedených firem řeší otázku, jakým způsobem kvalitně a efektivně řídit jednotlivé projekty, které v rámci své činnosti realizují. Mnohdy se celé „řízení“ odehrává prostřednictvím mailů, které se různě archivují, označují, přesouvají, přerozdělují a přeposílají ve snaze co nejsnáze informovat všechny zúčastněné o jejich povinnostech, termínech a zodpovědnosti. Někdy se ve firmách používají sdílené složky, dokumenty, které mohou usnadnit práci (např. Google Docs). Ale co když je potřeba něco víc? Zefektivnit řešení pracovních úkolů v co nejkratším čase a s co možno nejnižšími náklady?

Pro nás a pro mnoho dalších se odpovědí stala ASANA (www.asana.com).

Jednoduchá softwarová aplikace, která běží ve Vašem prohlížeči a stejně tak ve Vašem chytrém mobilním telefonu (což považujeme za jednu z největších devíz). ASANA umožňuje jednoduše vytvářet, přiřazovat a komentovat úkoly v rámci pracovního týmu nebo celé společnosti s jasným přehledem, kdo má jaký úkol a kdy má být splněn. To vše maximálně jednoduše a co je na ASANĚ pro mnoho jejich uživatelů nejlepší zcela ZDARMA! Každé zcela zdarma má své „ale“, ALE u ASANY to není nikterak zlé. Používání zdarma je možné do 15 uživatelů v jednom týmu, což je mnohdy více než potřebujete, je to dostačující pro mikropodniky, některá oddělení, případně pro osoby zodpovědné za vedení pracovních týmů, příp. ASANu může používat i jednotlivec, který si z tohoto udělá virtuální diář s úkoly.

Abychom však pouze nechválili, měli bychom zmínit i některé nevýhody. Bohužel, za nás žádné nejsou. Mohli bychom sice hovořit o tom, že by mohla být vizuálně přitažlivější, na druhé straně však otázka, zdali by to nemělo negativní vliv na jednoduchost, a tak dále. Možná jediná nevýhoda je ta, že není v češtině, což může někomu vadit.

Závěrem, pokud máte chvilku čas, běžte na asana.com vytvořte si účet nebo se přihlastě pomocí účtu na sociálních sítí a vyzkoušejte ji, za zkoušku nic nedáte a možná Vám ASANA pomůže při Vaší práci!

 

Odkaz na stažení mobilní aplikace: ASANA pro iOS a nebo ASANA pro Android 

Žádné komentáře

Omlouváme se, ale komentáře jsou u tohoto příspěvky vypnuty.